LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet seanca për Fredi Belerin/ Kur do të jepet vendimi

28 Shkurt 2024, 17:11, Aktualitet CNA

Shtyhet seanca për Fredi Belerin/ Kur do të jepet vendimi

GJKKO ka shtyrë seancën për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, që ndodhet në qeli për blerje votash.

Mësohet se seanca e radhës do të zhvillohet në datën 5 mars.

Avokati mbrojtës, Eugen Gjyzani bëri sot mbrojtjen dhe ngriti pretendimet se Prokuroria e Vlorës ka gabuar.

Gjyzari kërkoi në gjykatë pafajësinë e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës.

Pasi u dëgjua mbrojtja, u shty seanca. Në seancën e ardhshme pritet që GJKKO të japë vendimin për Fredi Belerin./ CNA

Lajmet e fundit nga