LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zelensky jep mesazhin e fortë/ Edhe në Ballkan janë munduar të përcaktojnë fatet e të tjerëve

28 Shkurt 2024, 12:12, Aktualitet CNA

Zelensky jep mesazhin e fortë/ Edhe në Ballkan janë munduar

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka deklaruar në Samit se e vlerëson mikpritjen e Shqipërisë që jep mundësinë për të fuqizuar vendet, rajonet dhe Evropën.

Ai u shpreh se edhe në Ballkanin Perëndimor në të shkuarën janë munduar të përcaktojnë fatet e të tjerëve dhe kjo është ajo që po bën Presidenti Vladimir Putin me Ukrainën.

“Iu falënderoj për mbështetjen tuaj humanitare ushtarake ndaj Ukrainës.

Edi, e vlerësoj së tepërmi mikpritjen tuaj dhe këtë mundësi që po na jepni se si mund të fuqizojmë rajonet tona dhe Evropën. Tani po përcaktohet rrugëtimi që do të ndjekë Evropa për brezat e ardhshëm.

Ne kemi parë se si në të shkuarën edhe në Ballkan janë munduar të përcaktojnë fatet e të tjerëve. Tani edhe Putin-i po kërkon të bëjë të njëjtën gjë”, tha Zelensky duke nënkuptuar kështu një mesazh të fortë për Serbinë.

 

Lajmet e fundit nga