LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga rizoto me mish qengji te fileto tartufi/ Shefi i kuzhinës tregon çfarë gatoi për Zelensky-n

29 Shkurt 2024, 12:18, Aktualitet CNA
Nga rizoto me mish qengji te fileto tartufi/ Shefi i kuzhinës tregon
Edi Rama dhe Volodymyr Zelensky

Një ditë më parë ishte në Tiranë në kuadër të Samitit për Ukrainën, presidenti Volodymyr Zelensky. 

Pas Samitit për Zelensky-n dhe të ftuarit e tjerë u shtrua një drekë dhe ishte shefi i kuzhinës, Fundim Gjepali, ai që gatoi për liderët e rëndësishëm.

Për "Euronews Albania", Fundim Gjepali tregoi disa detaje nga specialitetet që gatoi për Zelensky-n dhe liderët e tjerë evropianë.

Ai tha se kishte 6 pjata për secilin person, në racione të vogla dhe të gjitha me produkte të vendit.

“Pjata e parë ishte një karpaço demi gjysmë e pjekur dhe e tymosur me perime të marinuara, pjata e dytë ishte një kremozo me qiqra me mish të bardhë dhe një salcë me paprika, një rizoto me mish qengji, gjithmonë në racione të vogla, një fileto tartufi dhe kremozo patatesh, një salcë me kakao që e pëlqeu shumë dhe një ëmbëlsirë me lajthi”, tregoi ai./CNA 

 

Lajmet e fundit nga