LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë di Anila Basha për Carlo Bollino-n dhe qenin e tij, Xheku?

25 Mars 2023, 11:51, Aktualitet CNA
Çfarë di Anila Basha për Carlo Bollino-n dhe qenin e tij,
Foto ilustruese

Në një postim të datës 30 korrik të vitit 2021, gazetarja Anila Basha, Carlo Bollino-n e quante Leçjan dhe Adriatik Doçin, qenin e tij, Xheku.

Pas kësaj ka ndodhur një ngjarje e bukur. Pas publikimit të shkrimit heshti qeni i Carlo-s, Xheku.

Ja fraza që ka shkëputur CNA.al.

"Sa për qenin e Xhekut, zbute e këshilloje Leçjan - të mos lehë më, se do jetë më mirë për ty, tët shoqe dhe për qenin vetë… se po rrëkëlleva ndonjë dopjo raki me miq e shokë, do filloj të flas për Anila Kolgjinin që e dua fort edhe kur bën gabime e ikën në Kosovë pa lejen time, për Armidën, Elsën dhe Papin e mirë që nuk dihet ende saktë, kur ikën e vjen në Greqi, vjel apo vjedh rrush?!", shkruante Anila Basha. 

Gjithçka flitet nga Anila është e vërtetuar nga sistemi TIMS. Por, Anila deklaron se duhet të rrokullente disa gota raki për t’i publikuar.

Nuk është e vështirë të hapësh një paraskenë pasi kjo do të donte thjesht 15 minuta për të publikuar ato që deklaron Anila dhe shumë të tjera të mëvonshme.

Por jo të gjithë mund të bëhen doçër të papërgjegjshëm që kanë humbur rrugën për një shuk lekësh, korrupsioni, krimi, gjobash, shantazhi dhe hajdutërie duke u shitur si mjeshtra investigativë kur në fakt janë thjesht dhe vetëm llum që po merr përgjigje që po merren përgjegjës para drejtësisë.

Ndërsa publikimi i tyre pas skandaleve të fundit, ku shantazhohen gjyqtarë për llogari të grupeve kriminale dhe tregohen skema se si sulmohen bizneset dhe individë për perceptim gjobëvënie dhe para që merren në xhepa, për të krijuar përplasje, kërcënime, shantazhe, janë faktet që ngrenë akuza penale ndaj Adriatik Doçit, Xhekut të Carlo-s si e quan Anila Basha, ku kolegët gazetarë nuk kanë pse të përfliten apo akuzohen.

Gazetaria me shantazhe, kërcënime, gjobëvënie dhe sulme për të mbyllur gojën zgjidhet në institucionet e drejtësisë, aty ku ka dhjetëra kallëzime për Adriatik Doçin, "prapaskenën" e tij që e mohon, por që në fakt e ka filluar dhe e përdor për interes të tij dhe pagatorit të qeverisë mediatike apo zëdhënësit të inceneratorëve që e paguan.

Të dy së bashku do t’i bashkohen SPAK-ut te dosja hetimore që fillon me Stela Gugallen, Mirel Mërtirin, Klodian Zoton, Lefter Kokën, Alqi Bllakon, Arben Ahmetajn, Ëngjëll Agaçin, Damian Gjiknurin e të tjerë me radhë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga