LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ballkani i Hapur “ndez” sherrin/ Luca përplaset me Sokon: Janë lekët e mia, gjaku im

15 Qershor 2022, 11:38, Aktualitet CNA

Ballkani i Hapur “ndez” sherrin/ Luca përplaset me Sokon:

“Ballkani i Hapur” ka shkaktuar debate të forta mes sipërmarrëzit e biznesmenit Gjergj Luca, si dhe ekspertit të ekonomisë, Pano Soko.

Nga studio e emisionit “politiko”, biznesmeni Luca deklaroi se e konsideronte “Ballkanin e Hapur” një domosdoshmëri për ekonominë e vendit dhe rajonit.

Ballkani i Hapur “ndez” sherrin/ Luca përplaset me Sokon:

Ndërkohë, Soko i solli në vëmendje rastin e Dibrës ku fermerët po hedhin qershitë për shkak se në tregun shqiptar shitet ajo e Maqedonisë së Veriut, por Luca tha se zgjidhja është konkurrenca. 

Qeveria o mik i merr lekët nga ne.

Shqipëria do punë, do treg, do respekt. Ne bëjmë 130 milionë xhiro si sektor në raste se Komuniteti Europian, ia kam thënë dhe ambasadorit në sy, ne do të na heqë kuotat e do të na trajtojë sit ë barbartë me Afrikën e Veriut, që Maroku, Algjeria, Tunizia, nuk kanë kuota tek peshkimi dhe komuniteti europian I ka vënë kuota peshkimit, nuk le të eksportojë, peshkimi shqiptarë do të bëjë 300 milionë. Këtu duhet politika, Duhet ndihma e Eropës. Nuk duhet ndihma e Qeverisë, të japë ca lekë, se ato lekë që ikin tek këto qershiat që thua ti, janë lekët e mia. Janë gjaku im. Nuk janë lekët e tua që bën emision. Janë lekët e mia. Unë prodhoj taksa 200 milionë në muaj dhe kur më flet ti për taksa, mua me vjen për të qeshur.”-tha Gjergj Luca./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga