LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsioni/ Balluku: Është koha që Shqipëria të mbyllë fazën e lodhshme të tranzicionit

15 Qershor 2022, 10:56, Aktualitet CNA

Korrupsioni/ Balluku: Është koha që Shqipëria të

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku ëhst ëbërë pjesë e panelit në Konferencën Kombëtare Antikorrupsion.

Minitrja ka vënë theksin tek ajo që Shqipëria duhet të mbyllë një herë e përgjithmonë fazën e lodhshme të tranzicionit, pasi sipas minitres Shqiëpria është tahsmë në standartet e vendeve të Europës.

“Do ndaloj tek korupsionin. Korrupsion ka në çdo vend të botës. Cështja është në cilat nivele shtrihet dhe ca shtresash prej. Tranzicioni është riprodhues i tipologjive të jashtëligjshmërisë. Nga korrupsioni aktiv dhe pasiv janë prekur të gjithë edhe pensionitët. Shqipërisë i ka ardhur koha të mbyllë fazën e lodhshme të tranzicionit. Pas 30 vitesh nuk mund të përmendim tranzicionin pasi tashmë nuk jemi në tranzicion. Shqipëria tani ka çdo gjë që ka në çdo vend të europës”, tha Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga