LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vizita në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç shohin nga afër krimet e luftës në Bucha

15 Qershor 2022, 10:10, Aktualitet CNA

Vizita në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç shohin nga afër

Kryeministri Edi Rama dhe homologu malazez Dritan Abazoviç kanë mbërritur në Borodyanka, qytet në rajonin Bucha për të parë nga afër krimet e luftës nga ushtria ruse.

Dy kryeministrat kanë parë dëmet e shumta të shkaktuara nga agresioni rus prej muajsh me radhë.

Rama dhe Abazoviç janë të shoqëruar nga forca të shumta sigurie, të cilët shihen qartë edhe nga pamjet.

Vizita në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç shohin nga afër

Gjatë vizitës në Ukrainë, kryeministri Rama do të takojë edhe Presidentin Volodymyr Zelensky, ndërsa do të mbajnë edhe një konferencë për shtyp./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga