LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO-Lufta në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev

15 Qershor 2022, 09:03, Aktualitet CNA
FOTO-Lufta në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç mbërrijnë
Edi Rama dhe Dritan Abazoviç në Kiev

Kryeministri Edi Rama dhe kryeministri malazez,  Dritan Abazoviç pas disa orësh udhëtim, kanë mbërritur në Kiev, Ukrainë.

Abazoviç, përmes një statusi në Twitter  shkruan se, do t’i ofrojnë mbështetje Ukrainës, për të mbrojtur të drejtën për liri.

 “Mbërritëm në Kiev me Edi Ramën për të ofruar mbështetje të sinqertë për qytetarët e saj në mbrojtjen e të drejtës për liri. Mali i Zi do të vazhdojë të ndihmojë Ukrainën në këtë kohë të vështirë dhe katastrofë humanitare”, shkruan Abazoviç në Twitter./ CNA.al

FOTO-Lufta në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç mbërrijnë

FOTO-Lufta në Ukrainë/ Rama dhe Abazoviç mbërrijnë

Lajmet e fundit nga