LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha, thirrje Ramës/ “O boss, liro rrugët se ke asfiksuar Tiranën”

29 Shkurt 2024, 15:32, Aktualitet CNA
Artan Hoxha, thirrje Ramës/ “O boss, liro rrugët se ke asfiksuar
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar ashpër për trafikun në Tiranë për shkak të rrugëve të bllokuara nga Samiti.

Hoxha ironizon kryeministrin Edi Rama, teksa thotë se qarkullimi me makina është bllokuar prej dy ditësh, por edhe këmbësorët e kanë të vështirë të kalojnë në bulevard.

Ai bën thirrje që të lirohen rrugët, duke theksuar se është asfiksuar kryeqyteti.

“Halli i madh…

Mirë trafiku i makinave ka dy ditë i bllokuar, por nuk ecën dot as më këmbë në bulevard!!!

Se ç’ka dalë një avdall i gjatë aty përballë Presidencës dhe po të pa duke ecur në trotuar, të merr për krahu e të fut me zor në Pallatin e Kongreseve…

Thoshin mirë pleqtë, “halli hallit nuk i ngjan”…

O boss, lironi rrugët se e keni asfiksuar kryeqytetin.

Edhe kryeqyteti i Ukrainës, Kievi, nuk i mban rrugët e bllokuara në këtë farë feje edhe pse ka dy vite që është në luftë…”, shkruan gazetari./ CNA

Lajmet e fundit nga