LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punonjësit të Gardës i futen në banesë dhe i vjedhin armën

29 Shkurt 2024, 13:18, Aktualitet CNA

Punonjësit të Gardës i futen në banesë dhe i vjedhin

Punonjës i Gardës së Republikës, Dh. P., 36 vjeç, ka denoncuar në Polici se shtetas të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e tij dhe i kanë vjedhur armën e shërbimit.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Njoftimi i Policisë: 

Në Komisariatin e Policisë Nr. 1, është paraqitur shtetasi Dh. P., 36 vjeç, banues në Tiranë (punonjës i Gardës së Republikës), i cili ka kallëzuar se shtetas të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e tij dhe i kanë vjedhur armën e shërbimit. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA 

Lajmet e fundit nga