LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në dasmë nuk shkohet pa ftesë”/ Talat Xhaferi zbulon pse nuk ka vizituar ende Kosovën

29 Shkurt 2024, 14:46, Aktualitet CNA

“Në dasmë nuk shkohet pa ftesë”/ Talat Xhaferi zbulon

Kryeministri i parë shqiptar në Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka deklaruar se ende nuk ka marrë një ftesë për të vizituar Kosovën.

Më pas ai theksoi se nuk ishte çështje ftese, por për shkak të agjendës dhe nuk ka asnjë pengesë komunikimi mes dy vendeve.

“Në dasmë kur shkohet, shkohet me ftesë, s’kemi marrë ftesë ende. Nuk është çështje e ftesës, është çështje e agjendave, dihet që ne jemi edhe para zgjedhjeve, kështu që raportet janë raporte të dy vendeve miqësore, që udhëheqin institucionet përkatëse, nuk ka kurrfarë pengese në komunikim, personale janë çështje tjera, nuk i ngatërroj unë institucionalet me ato personalet”, ka deklaruar ai./ CNA

Lajmet e fundit nga