LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Air Albania” reagon për stjuardesën shqiptare që humbi jetën

28 Dhjetor 2022, 15:02, Aktualitet CNA

“Air Albania” reagon për stjuardesën shqiptare

Foto ilustruese

Kompania ajrore shqiptare ‘Air Albania” ka reaguar pas publikimit të lajmeve në media për humbjen e një prej stjuardesave të bordit, Greta Dyrmishit.

“Air Albania” nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ka thënë se Dyrmishi ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Gjithashtu ata shkraujnë se kanë shprehur ngushëllimet familjarëve që në momentin e parë që kanë marrë vesh lajmin ndërsa për publikun  e gjerë ka vendosur që ta shpërndaj në momentin e duhur.

“Më 21 Dhjetor, pasi zbritëm të gjithë udhëtarët e fluturimit drejt Londrës, një nga anëtarët e ekipit të kabinës, Greta Dyrmishi pësoi atak kardiak.

Edhe pas të gjithë asistencës mjekësore të ofruar në moment, ne përsëri e humbëm.

Air Albania ka kontaktuar familjen e saj që në momentet e para dhe vazhdojmë të jemi pranë tyre në këto momente të vështira.

Në respekt të Gretës dhe familjes së saj, ne vendosëm ta ndajmë lajmin me publikun në momentin më të përshtatshëm.

Ne do ta kujtojmë gjithmonë Gretën si një profesioniste të pasionuar, një bashkëpunëtore të shkëlqyer dhe mikeshë shumë të mirë të të gjithëve ne.

Me besimin se ajo sot gjendet mes mëshirës së Zotit, Air Albania do të vazhdojë t'i qëndrojë pranë familjes", ka shkruajtur kompania./ CNA.al

“Air Albania” reagon për stjuardesën shqiptare

 

Lajmet e fundit nga