LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mishi i njeriut ka më shumë shije”/  “Çmendet” animalistja që kafshët i ka kushërinj

28 Dhjetor 2022, 10:19, Aktualitet CNA

“Mishi i njeriut ka më shumë shije”/ 

Animalisja Jonida Çobani sa vjen dhe shokon me teoritë e saj.

Pas versionit se kafshët i ka kushërinj dhe ujit duhet t’i flasim me dashuri që mos të kthehet në toksina, ka dalë me një tjetër version.

Sipas saj, mishi i njeriut është më i shijshëm.

Në emisionin “Good mornings Albanian”, në "Euronews", ku ishte e ftuar animalistja Jonida Çobani, tha se diferenca midis një mishngrënësi dhe një kanibali është se ky i fundit ka shije më të mirë se njerëzit normal dhe shijon më shumë mishin e njeriut.

“Nuk e di po nuk e absorboj dot mendimin si mund të ushqehemi ne mbi dhimbjen dhe vuajtjen e një shpirti tjetër, si mund ne të marrim shpirtin e dikujt tjetër, kur shpirti yt është aq i vyer për ty. Kjo është një formë kanibalizmi. Nuk ka shumë diferencë, e vetmja diferencë është se kanibalët kanë më shumë shije se ne, dinë të hanë më mirë se ne. Në kuptimin që mishi i njeriut shijon më shumë. Kjo është diferenca midis mishngrënësve dhe kanibalëve”, tha animalistja./CNA.al

Lajmet e fundit nga