LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - “Servil i pështirë që leh nëpër studio”/ Myslim Murrizi nuk përmbahet ndaj analistit

27 Dhjetor 2022, 20:03, Aktualitet CNA
Video - “Servil i pështirë që leh nëpër
Ish-deputeti Myslim Murrizi

Ish-deputeti Myslim Murrizi nuk është përmbajtur ndaj analistit Neritan Sejamini.

Murrizi ka publikuar në rrjetet sociale një video të Sejaminit, ku ky i fundit shihet duke mbajtur qëndrime kontradiktore për portin e Durrësit.

Duke marrë shkas nga kjo, ish-deputeti e cilëson Sejaminin si servil të pështirë që leh nëpër studio televizive dhe si fundërrinë që flet pro vetëm kur paguhet.

"Kjo video është tipike për disa servilë të pështirë që lehin nëpër studio televizive herë si anal-istë e herë si kritikë të “pavarur”, por që në fakt janë një tufë fundërrinash që lehin vetëm me pagesë dhe pro paguesit të radhës.

Kur nuk e ka përballë “biznesmenin” që ka ofruar vetëm letrat për “investime” në port, bën si parimore dhe kritik për projektin hajdut dhe piramidal të portit të Durrësit.

Kur e ka përballë zgërdhihet deri në pështirosje dhe është gati t’ja marrë në gojë dokumentat e portit e t’i lëpijë si akullore.

Vemje të tilla pa karakter, pa moral, pa dinjitet, pa surrat ka pothuajse në çdo ekran dhe thuajse çdo natë prej mbi 25 vitesh.

Këta bëjnë opinion dhe japin mend pothuajse për çdo gjë.

Të nderuar qytetarë!

A besohen këta plehra???”, shkruan ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga