LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reagimi i ashpër/ "Top Channel një bandë llumi"

27 Dhjetor 2022, 08:59, Aktualitet CNA

Reagimi i ashpër/ "Top Channel një bandë llumi"

Kreu i LRE, Arian Galdini u është kundërpërgjigjur akuzave të bëra në emisionin investigativ Fiks Fare, se disa ish anëtarë apo ish kandidatë për deputetë të kësaj partie kanë financuar kryetarin e saj, duke u ankuar se nuk ka bërë transparencë me paratë që janë kontribuar.

Pas këtij denoncimi ka reaguar vetë kryetari i LRE, Galdini, duke thënë se sulmet dhe thashethemet në rrjetet sociale, u megafonuan nga një media si Top Channel, pa prova, pa fakte dhe pa dokumenta.

Sipas Galdinit  shpifje facebooku  janë megafonuar nga media kombëtare Top Channel.

“2 vjet llogje, thashetheme, sulme e baltë e shpifje facebooku sot u megafonuan nga media kombëtare Top Channel dhe emision Fiks Fare.

Zero prova, zero dokumenta, zero fakte, vetëm riciklimi i të njëjtave fytyra dhe të njëjtëve emra e persona që kanë 2 vjet që çdo ditë thonë të njëjtat palaçolliqe e budallalliqe të cilat i pamë sot në version të mediatizuar”, shkruan Galdini.

Reagimi i plotë i Arian Galdinit.

Reagimi i ashpër/ "Top Channel një bandë llumi"

Një përgjigje e shkurtër për Fiks Fare dhe Fuks Fare!

Faleminderit Fiks Fare.Shumë faleminderit. Sot vdiq njëherë e mirë imagjinata.

2 vjet llogje, thashetheme, sulme e baltë e shpifje facebooku sot u megafonuan nga media kombëtare Top Channel dhe emision Fiks Fare.

Zero prova, zero dokumenta, zero fakte, vetëm riciklimi i të njëjtave fytyra dhe të njëjtëve emra e persona që kanë 2 vjet që çdo ditë thonë të njëjtat palaçolliqe e budallalliqe të cilat i pamë sot në version të mediatizuar.

Faleminderit Fiks Fare që sot dëshmuat pse mediat në Shqipëri nuk janë as më shumë e as më pak por “banaqe llogjesh” dhe “ekrane personazhesh facebooku e Tik Toku të cilët duan të tërheqin vëmendje me banalitet e llum.

Reagimi i ashpër/ "Top Channel një bandë llumi"

Faleminderit Fiks Fare që sot dëshmuat se LRE dhe Arian Galdini ekzistojnë vetëm kur vjen puna për ti sulmuar e për tu hedhur baltë…

Mezi nxorrët 3 foto faturash dhe 5 persona… Më pak fatura se persona…

2 apo 3 Fatura qesharake me shuma qesharake dhe 5 intervista nga 5 personazhe qesharake që as në dokumenta, e as në fatura, as në prova e as në fjalë nuk mbajnë dot asnjë gjurmë serioziteti dhe ligjshmërie.

E përveç kësaj, përmendet verbalisht një shifër prej 30 mijë pound që e paskan transportuar dhe sjellë këta “tipat e Londrës”…

A e di Fiks Fare se këto janë fjalë dhe vetëm fjalë????

Si e vërteton Fiks Fare se këta “tipat e Londrës” paskan sjellë 30 mijë pound???

A ka departament ligjor Fiks Fare???

A ka konsulencë ligjore Fiks Fare???

A e di Fiks Fare se transportimi i 10 mijë euro e sipër është vepër penale????

A i ka pyetur Fiks Fare këta “tipat e Londrës”, si u mblodhën? Kush i dha? Kush i transportoi? Si i transportuan? E kujt ju dhanë këto 30 mijë pound?

A i pyeti Fiks Fare këta “tipat e Londrës” a i kanë deklaruar pranë shtetit Britanik, pranë shtetit shqiptar, në zyrat e Taksave dhe Tatimeve, ne Dogana dhe në Bankat Britanike apo Shqiptare apo të vendeve tranzit, këto 30 mijë pound këta “tipat e Londrës”???

Reagimi i ashpër/ "Top Channel një bandë llumi"
Arian Galdini, kreu i LRE-së

Sepse nëse këta deklarojnë se paskan “transportuar” 30 mijë pound të padeklaruara, pa rrugë Bankare, e pa bërë publik destinacionin, këta kanë probleme me Ligjin Britanik dhe me Ligjin Shqiptar por edhe të vendeve tranzit prej ku ka ndodhur Transporti.

U mbars mali e polli një mi.

2 vjet luftë facebooku, për 2 minuta famë në Fiks Fare, 5 budallenj të përdorur dhe një media e pacipë, e në fund asgjë.

Asgjë….Sot unë jam më krenar se dje. Sepse jam unik në historinë politike dhe publike në Shqipëri.

Jam i vetmi njeri që kam kryer, realizuar e organizuar vepra të mira e të mbara publike vetëm me sakrifica personale e pa pasur kurrë asnjë pushtet apo përfitim nga Publiku, Shteti, Administrata apo Partitë, por kurrë nuk më njohën mediat e gazetarët asnjë vepër e asnjë meritë.

Jam i vetmi që bëj vepra me impakt të mirë e pozitiv publik, që bëhem lajm vetëm për tu sulmuar…

Kjo më bën të ndihem krenar.Kur Djalli të troket e të sulmon papushim, dëshmon se je në rrugën e duhur.Nuk do humbasim fokusin.Do ecim përpara..

Ata duan e kanë qëllim të na shfokusojnë e bëjnë të humbasim nëpër baltën e tyre.Ne do ecim përpara kryelartë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga