LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eksperti i kriminalistikës: Martinaj kishte në rrjetin e tij shumë kuadro policie

27 Dhjetor 2022, 22:20, Aktualitet CNA
Eksperti i kriminalistikës: Martinaj kishte në rrjetin e tij
Ervis Martinaj

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi, ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka folur për zhdukjen e Ervis Martinajt dhe për kontrollet e policisë në banesën e “mbretit” të lojërave të fatit.

Rexhepi tha në Euronews Albania se Martinaj ka pasur shumë kuadro policie në rrjetin e tij.

Ai pretendon se në këtë mënyrë, Martinaj qarkullonte para në vlera të mëdha pa u kapur.

“Shoferi i Shefit të Krimeve të Drejtorisë së Tiranës është vrarë njëkohësisht me Çim Xhabazin, vrasje që e ka bërë Xubi i Kombinatit. Elementë të veçantë ka gjithë kohën. E them me bindje këtë që, Ervis Martinaj nuk kishte ndotur vetëm një oficer ose nënoficer të forcave elitare speciale. Ervis Martinaj kishte në rrjetin e tij shumë kuadro policie.

Nuk mund të mbulosh qarkullime të tilla në vlera monetare të lojërave të fatit. Biznesin tentuan t’ia sakatonin, por ai arriti të mbijetonte. Lidhje politike ka këtu. nuk diskutohet”, nënvizoi eksperti./ B.A. – CAN.al

Lajmet e fundit nga