LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Apeli” lë në burg agresorin e Berishës/ Kërkesa e Gert Shehut për trupën gjykuese

28 Dhjetor 2022, 13:36, Aktualitet CNA
“Apeli” lë në burg agresorin e Berishës/ Kërkesa

Gjykata e Apelit ka lënë burg agresorin e kreut të PD-së, Sali Berisha, 31-vjeçarin Gerti Shehu.

Shehu ka qenë prezent në seancë ku dhe ka kërkuar të shkojë në shtëpi pasi është djalë i vetëm dhe e ka të nevojshme të marrë ilaçet.  

Kujtojmë se Shehu në protestën e 6 dhjetorit goditi me grusht kryetarin e PD-së, Sali Berisha.

Ngjarja shkaktoi shumë bujë dhe reagime, ndërsa Berisha e ka quajtur këtë si një atentat, jo vetëm ndaj tij, por edhe opozitës./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga