LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Neveri’/ Kreu i FRPD, Xhaferri: Rilindasit përdorin fëmijët për propagandë

28 Dhjetor 2022, 13:24, Aktualitet CNA
‘Neveri’/ Kreu i FRPD, Xhaferri: Rilindasit përdorin
Kryetari i FRPD, Besart Xhaferri

Kryetari i FRPD, Besart Xhaferri e quan të neveritshme se si qeveria po përdor fëmijët për propagandë.

Reagimi i tij ka ardhur pasi kryeministri ka publikuar disa foto ku po shpërndahen dhuratat për fëmijë.

Xhaferri shkruan se nuk është kundër dërgimit të dhuratave te fëmijët, por kundër propagandës.

Neveri se si akoma edhe ne 2022, fëmijët përdoren për propagandë!

"Rilindasit" duan të bëhen edhe Babagjysha!

Të marrë që limit nuk kanë!

Kini pak fisnikëri dhe mëshirë për këto gjëra!

Nuk thotë njeri mos çoni dhuratë, çoni çdo ditë edhe më mirë, por cojini për të lumturuar një fëmijë dhe jo për të plotësuar planin e propagandës!”, shkruan Xhaferri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga