LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A u “ringjall” Martinaj me atentatin në “Don Bosko”? / Kreu i SPAK-ut: Kemi ndërmarrë veprime hetimore

31 Mars 2023, 12:59, Aktualitet CNA

A u “ringjall” Martinaj me atentatin në “Don

Kreu i SPAK-ut, Altin Dumani, në një takim me gazetarët ka folur në lidhje me çështjen e Ervis Martinajt. Dumani është shprehur se janë ndërmarrë veprime hetimore për zbardhjen e misterit dhe është dërguar dosja në Gjykatë. Ndërsa sa i përket ngjarjes në Don Bosko është shprehur se nuk e ka në hetim Prokuroria e Posaçme.

“Ça bashkëpunimi të kërkojmë me prokurorinë e Kurbinit, ne e kemi në hetim, në kuadër të hetimit, ne kemi informacionet tona. Jeton Lami ka preferuar të heshtë dhe të mos japë deklarime. E para ngjarjen e 'Don Boskos', nuk e ka në hetim Prokuroria e Posaçme. Unë jam prokuror dhe nuk mund të them se me episodin e 'Don Boskos', u 'ngjall' apo nuk u 'ngjall' Ervis Martinaj. Nga ana jonë janë ndërmarrë veprime hetimore, kemi sekuestruar pasuritë dhe kemi pistat tona edhe sa i përket hetimit të kësaj çështjeje. Janë dërguar aktet në gjykatë dhe dosja hetimore nga ana jonë”, ka thënë kreu i SPAK-ut./ CNA.al

Lajmet e fundit nga