LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ankimimi i Ahmetajt/ Caktohet gjyqtari që do të gjykojë ish-zv.kryeministrin në Apel

28 Mars 2023, 12:11, Aktualitet CNA
Ankimimi i Ahmetajt/ Caktohet gjyqtari që do të gjykojë
Arben Ahmetaj

Gjyqtari Dhimitër Lara do të shqyrtojë ankimimin e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj për kontyrollet nga BKH dhe SPAK në banesat e ish-gruas dhe bashkëjetueses së tij.

Kujtojmë se më 9 Mars, BKH dhe SPAK zbarkuan në vilën e ish gruas së Ahmetaj në Gjirin e Lalëzit.

Pas kësaj Ahmetaj ankimoi kontrollin në banesa duke e kosnideruara si një verpim antikushtetues.

Disa ditë më parë SPAK ka vendosur në sekuestro preventive pasuritë e bashkëjetueses dhe ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë dhe Gjirin e Lalëzit. / CNA.al

Lajmet e fundit nga