LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama nderon 7 sportistët shqiptarë/ "Do të thellojmë mbështetjen ndaj tyre"

28 Mars 2023, 11:29, Aktualitet CNA
Rama nderon 7 sportistët shqiptarë/ "Do të thellojmë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë ceremonisë për nderimin e 7 sportistëve shqiptarë që janë shpallur kampionë bote në fusha të ndryshme të sportit, ka bërë me dije se do të thellojë edhe më tej mbështetjen ndaj tyre.

Për ne nuk është një çështje garash, medaljesh dhe fitoresh, por është një çështje për t'u ndjekur, shembujsh pasioni, të përuljes, sakrificës.

Prandaj sot këtu dëshiroj që të këta shembuj që kemi mes nesh t’i çmojmë sa më shumë dhe jo vetëm një ditë, por gjatë gjithë ditëve dhe t'i vlerësojmë me mirënjohje publike.

Me këtë rast dua të shtoj se kemi vendosur që të thellojmë mbështetjen për sportistët shqiptarë, së bashku me mbështejen për lëvizjen sportive në shkolla”, është shprehur Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga