LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj "Top Channel" tronditi institucionet/ Çuçi mjaftohet me një deklaratë

27 Mars 2023, 10:18, Aktualitet CNA
Sulmi ndaj "Top Channel" tronditi institucionet/ Çuçi
Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar në lidhje me ngjarjen kriminale në “Top Channel”, ku mbeti i vrarë Pal Kola, roja i objektit.

Çuçi është mjaftuar me një deklaratë duke dënuar sulmin me forcë, ku në fakt për këtë rast duhet vepruar pasi është një sulm kundër medias dhe ka mbetur viktimë, roja i sigurisë, Pal Kola, 60 vjeç.

“Dënoj sulmin kriminal ndaj godinës së televizionit kombëtar 'Top Channel'. Policia e Shtetit bashkë është maksimalisht e përkushtuar për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë dhe për të vënë para drejtësisë autorët. Ngushëllime familjes së të ndjerit dhe solidaritet me #TCH”, shkruan Çuçi.

Autoritetet ende nuk kanë bërë të mundur kapjen e autorëve apo zbardhjen e motiveve të kësaj ngjarjeje të rëndë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga