LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lindita Nikolla dënon sulmin me armë ndaj “Top Channel”/ "Të zbardhet sa më shpejt ngjarja kriminale"

27 Mars 2023, 09:16, Aktualitet CNA
Lindita Nikolla dënon sulmin me armë ndaj “Top Channel”/
Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, ka dënuar ashpër sulmin me armë ndaj "Top Channel".

Në një reagim të kryeparlamentares në rrjetet sociale, e cilëson sulmin një ngjarje të rëndë dhe kërkon veprim të menjëhershëm nga agjencitë ligjzbatuese për të zbardhur ngjarjen kriminale, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë.

“Sulmi me armë ndaj TV kombëtar 'Top Channel' dhe vrasja e një prej personelit të sigurisë është një ngjarje e rëndë që kërkon veprim të menjëhershëm e profesional nga agjencitë ligjzbatuese.

Solidaritet për TV 'Top Channel' dhe ngushëllime familjes Kola. Të zbardhet sa më shpejt kjo ngjarje kriminale!”, u shpreh Nikolla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga