LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjergj Luca shtron iftar për Ramazan/ Bën bashkë politikanë, diplomatë e besimtarë myslimanë, jep mesazhin e fortë

26 Mars 2023, 22:52, Aktualitet CNA

Gjergj Luca shtron iftar për Ramazan/ Bën bashkë politikanë,

Biznesmeni i mirënjohur Gjergj Luca, në shtëpinë e madhe të mikpritjes ashtu sikurse ai e quan restorantin e tij, “Rozafa” ka shtruar iftarin e Ramazanit ministrave, ambasadaorëve, kryebashkiakëve shqiptarë si dhe ushtarëve egjiptianë.

Luca ka pohuar se do të sjellë një risi në sektorin e aquakulturës, ndaj dhe ka mirëpritur gjeneralët egjiptianë për të ndarë eksperiencën e tyre në këtë fushë.

Më tej Luca theksoi se përvojën e tyre unike në aquakulturë do ta përcjellë edhe në zonën e Divjakës.

“Rozafa është dera e madhe e biznesit dhe e mikpritjes e cila pret e përcjell miq nga vendi dhe bota. Sot pata nderin të shtroj iftarin e Ramazanit për ministra, ambasadorë e kryebashkiakë dhe veçanërisht miqtë specialë gjeneralë të ushtrisë egjiptiane të cilët ndihmojnë edhe në punët publike të aquakulturës. Përvojën e tyre unike dua ta sjell edhe në Shqipëri veçanërisht në zonën e Divjakës dhe me këtë video mesazh i bëj thirrje politikanit të paepur Erjon Braçe ti bashkëngjitet nismës sonë e të vazhdojë si gjithnjë promovimin e zonës së tij elektorale dhe avokatinë e rreptë që i bën bujqësisë dhe peshkimit në veçanti”, shkruan Luca në postimin e tij në Facebook.

Për sa i përket peshkimit, Luca para disa ditësh dha lajmin e mirë për Shqipërinë duke bërë të ditur se peshkimi në vend ka marrë pikët maksimale nga Bashkimi Europian, i cili e ka klasifikuar si parim për plotësimin e standardeve të hyrjes së Shqipërisë në BE./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga