LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ECPMF dënon sulmin në “Top Channel”/ "Të kryen hetime të pavarura dhe profesionale"

27 Mars 2023, 10:08, Aktualitet CNA

ECPMF dënon sulmin në “Top Channel”/ "Të kryen

Qendra Europiane për Lirinë e Medias (ECPMF) ka reaguar në lidhje me ngjarjen kriminale që ndodhi në godinën e “Top Channel”, ku mbeti i vrarë roja Pal Kola.

Me anë të një postimi në "Twitter", ECPMF shkruan se autoritet shqiptare duhet të kryejnë hetime të pavarura dhe profesionale.

"Jemi të shokuar kur mësuam se ka pasur një sulm me armë zjarri në ambientet e 'Top Channel' në #Shqipëri, ku u vra një roje sigurie në objekt. Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes dhe u bëjmë thirrje autoriteteve shqiptare të kryejnë hetime të pavarura dhe profesionale", shkruhet në postim./CNA

Lajmet e fundit nga