LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Akti kriminal ndaj "Top Channel"/ “Zgjohet” Lulzim Basha

27 Mars 2023, 11:06, Aktualitet CNA
Akti kriminal ndaj "Top Channel"/ “Zgjohet” Lulzim Basha
Lulzim Basha, ish-kreu i PD-së

Ish-kryetari i PD-së, humbësi serial, Lulzim Basha, është zgjuar dhe ka reaguar për ngjarjen kriminale në "Top Channel".

Basha ka dënuar me focë sulmin ndaj "Top Channel", madje ka bërë thirrje që autorët të vihen para drejtësisë.

“Dënoj me forcë sulmin me armë ndaj TV kombëtar 'Top Channel' me pasojë vrasjen e rojes së sigurisë. Shpreh ngushëllimet e mia për familjarët e të ndjerit Pal Koka dhe bëj thirrje për vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi të rëndë kundër jetës, sigurisë dhe medias”, shkruan Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga