LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sulmi me breshëri plumbash ndaj "Top Channel"/ Reagon ambasada amerikane: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë

27 Mars 2023, 11:20, Aktualitet CNA

Sulmi me breshëri plumbash ndaj "Top Channel"/ Reagon ambasada

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka dënuar ashpër sulmin ndaj "Top Channel", duke kërkuar hetim tërësor dhe vënien para përgjegjësisë të autorëve të ngjarjes kriminale.

 “Ambasada e SHBA-së në Tiranë dënon me forcë sulmin vdekjeprurës ndaj 'Top Channel' dhe i shprehim ngushëllimet më të thella familjes së viktimës. Nxisim agjencitë ligjzbatuese të kryejnë një hetim tërësor që do të nxjerrë përgjegjësit përpara drejtësisë”, shkruhet në reagimin e ambasadës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga