LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet lista e kandidatëve të grupit të Alibeajt për Këshillat Bashkiakë

28 Mars 2023, 11:45, Aktualitet CNA
Zbardhet lista e kandidatëve të grupit të Alibeajt për
Enkelejd Alibeaj

PD, me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, ka dorëzuar në KQZ listat me kandidatë për Këshillat Bashkiakë në 8 bashki të vendit.

Lista e Tiranës udhëhiqet nga Enkriketa Pandelejmoni, Gentian Muca, Irisi Beleraj, Ervin Dushku, Merlind Collaku, Zak Topuzi, Liljana Ramaco, Ervin Goxhaj dhe Dashnor Visha.

Lista e Vlorës udhëhiqet nga Gjergji Nika, Eneida Vera, Myzafer Elezi, Anila Toto, Adriatik Isufaj, Marsela Xhyheri, Blerdjan Gjipalaj, Pranvera Dalipaj, Tomorr Hoxhaj dhe Leonora Shaqiri. Lista e Shkodrës kryesohet nga Blendi Gjylbegaj, Helga Sallaku, Gjovalin Darragjati, Glorja Shllaku, Imeldi Sokoli, Anita Amuli, Fatmir Vojvoda, Steisi Cokaj, Sabri Osmani dhe Elvisa Drishti.

Disa nga emrat që kryesojnë listat e PD-së:

Tiranë: Enkriketa Pandelejmoni, Gentian Muca, Irisi Beleraj

Vlorë: Gjergji Nika, Eneida Vera, Myzafer Elezi

Shkodër: Blendi Gjylbegaj, Helga Sallaku, Gjovalin Darragjati

Durrës: Jonuz Myshketa, Edlira Devolli, Sami Osmani

Elbasan: Eugen Isaj, Eurora Domni, Naim Meta

Fier: Besnik Brahimaj, Suzana Rama, Endri Jaupaj

Kamëz: Munir Shehu, Mimoza Lusha, Havzi Ahmeti

Lezhë: Alfrida Marku, Rrok Lazer, Shaqe Marinaj

Lajmet e fundit nga