LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kontrollet në vila/ Apeli i GJKKO-së rrëzon ankimimin e Arben Ahmetajt

29 Mars 2023, 11:15, Aktualitet CNA
Kontrollet në vila/ Apeli i GJKKO-së rrëzon ankimimin e Arben
Arben Ahmetaj, ish zv.kryeministër

Apeli i GJKKO-së ka rrëzuar ankimimin e Arben Ahmetajt për kontrollin nga BKH dhe SPAK në vilën në Hamallaj.

Kujtojmë se më 9 mars, BKH dhe SPAK zbarkuan në vilën e ish-gruas së Ahmetajt në Gjirin e Lalëzit.

Pas kësaj Ahmetaj ankimoi kontrollin në banesa duke e kosnideruar si një veprim antikushtetues.

Disa ditë më parë SPAK-u ka vendosur në sekuestro preventive pasuritë e bashkëjetueses dhe ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë dhe Gjirin e Lalëzit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga