LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shehi "ngre alarmin" për thatësirën në Shqipëri/ I “tërheq veshin” qeverisë: Ujësjellsit s’janë çështja kryesore

30 Mars 2023, 13:00, Aktualitet CNA
Shehi "ngre alarmin" për thatësirën në
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehu

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehu, gjatë seancës plenare në Kuvend, ka theksuar që çështja kryesore e cila duhet të diskutohej në parlament ishte çështja e mungesës së ujit në Shqipëri dhe jo ajo e ujësjellësve.

Shehu ka ngitur alarmin duke thënë që thatësira ka mbuluar Shqipërinë dhe aq më tepër gjatë sezonit të verës.

“Ftoj qeverinë shqiptare se çështja e ujit është më  e madhe se ujësjellësit. Flasim për ujin për fushat, po vjen thatësira në Shqipëri. Gjithë verës është e thatë Shqipëria sepse nuk ka më rezervuare. Kjo është çështja që duhet të ishte rregulluar. Në qoftë se nuk zgjidhet kjo atëherë do vijmë përsëri këtu”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga