LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fane kapterit nuk i bën efekt viagra

25 Maj 2022, 15:29, Satire Politike CNA
Fane kapterit nuk i bën efekt viagra

Fane Kapteri bëri sherr të madh sot në farmaci. Bërtiste dhe grushtonte banakun aq fort, sa ajo çupa që shërbente atje doli me vrap në rrugë. Për fat erdhën dy policë dhe i kërkuan të shpjegohej.

-Ky i çmenduri që gërthet atje brenda erdhi dje në mëngjes e kërkoi një pako me viagra.

-Ç’janë viagrat? -pyeti një nga policët.

Po shoku në krah i ra me shkelm dhe ia qepi gojën.

-Ia dhashë e kaq.-tha goca.

Policët nuk u bindën për kaq sa ajo foli. Ndaj, shkuan brenda e takuan Fane Kapterin.

-Mos u merrni me mua se marr tani Çuçin në telefon e të rrini çuç ju,-iu hakërrye policëve.

Ai më i vjetri u nxeh.

-Kë quan çuç ti,mor,-dhe ia shtrëngoi krahun kapter Fanes.

Fania u tremb.

-Dale se bëra shaka,-filloi e po rrëfente.-Sa bleva viagrat shkova në motel me njërën. U zhvesh ajo, u zhvesha unë. Fërkojke, fërkojke, por nuk po më bindej ai shoku.

-Pse treshe e donje ti?-pyeti një nga policët.

Tjetri e qëlloi me shkelm. Kapter Fania vazhdoi:

-Prapë e fërkojke unë atë, por nuk po ndrisja gjë. Po më binte reputacioni si mashkull. Atëherë gjoja mora cel, e vura në vesh dhe i thashë asaj, po iki se kam mbledhje. Dhe e dini pse nuk më bindej ai shoku i vogël? Se këto viagrat janë të skaduara.

-Sa pive?-pyeti farmacistja.

-Uau, s’ka mundësia,-tha ajo.

Fania ia la në dorë pakon e sa do ikte i nxehur vajza e pyeti:

-Mbase je i stresuar?Se po pate shqetësime pune këto nuk ta ngjallin atë.

-Jo,jo s’kam stres.

Pas kësaj pérgjigje u çuditën dhe policët.Vajza po lexonte gèrmat e vogla te pako me viagra.

-Ose do ti kesh shumë borxhe,-foli ajo.

Sa dëgjoi fjalën borxhe Kapter Fania ngeli te dera.Nuk doli jashtë.

-Ja,shihe,-i tha ajo e i la në dorë pakon.

Fania vuri syzet e lexoi:

-Vigra nuk e kryen funksionin te njerëzit që kanë borxhe.Këta mund të kapérdijnë deri dhe një paketë komplet, por do e kenë kot se nuk do ua rregullojë krekosjen e atij shokut të vogël.

Hoqi syzet,hapi derën dhe ngriti kokën lart. U gëzua që të paktën kokën e tij mund ta mbante ngrehur edhe pa viagra. Ti vlen akoma,i tha vetes e eci drejt bankës të merrte një borxh të ri./CNA.al

“Ky kushton sa tri kredi”/ Kapter Fania shkon në bankë, lë ‘Rakipin’ si garanci

Lajmet e fundit nga