LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Bibilushi" kërkon të bëhet anëtar i Bordit të Bankës

6 Maj 2022, 10:04, Satire Politike CNA
"Bibilushi" kërkon të bëhet anëtar i Bordit

Nuk i lindi kot kjo dëshirë, por ngaqë nuk po kapte gjë në ndonjë gazetë a portal dhe ngaqë si fotograf pati sukses veç tek e shoqja me një ‘selfie’ bardhë e zi, mendja i shkoi te Banka.

Kishte plot e plot para, por të groposura andej-këndej. Në fshatin e tij, në atë të gruas, te fshati i baxhanakut, madje edhe në Valbonë kur ishte vjet. Gjeti një guvë mes një pylli, i bëri një foto që ta gjente kur të vinte sërish e brenda thesit me euro vuri një karton me emrin ?SALI?. Që po e gjetën të akuzojnë Berishën, mendoi.

E kështu shihte ëndrra si anëtar Bordi i Bankës. ?Pastroj dhe paratë me këtë rast?-gëzohej. I bëri një sms Ramës. Ky nuk i ktheu përgjigje nja tri ditë. Veç sot e mori Tigri:

Do anëtar Bordi, ti?

-Na dërgo me e-mail se çfarë reflekse bankare ke.

U gëzua Arben Dardha dhe shkroi për veten:

?Së pari, kam njohje të vjetër me Guvernatorin e mëparshëm. Ai më ka treguar plot sekrete.

Së dyti, di të numëroj shpejt tufat me para të çdo lloji. Por ato 500 euro e qaj se më ngrohin dorën.

Së treti, e kam mendjen te lekët,te dollari dhe tek euro.Edhe ëndërrat i shoh me numra. Edhe kur lexoj ndonjë libër sa kthej faqen i them vetes, bravo, brenda një ore lexove 50 euro, faqe dmth.

Së katërti, kam shtëpinë pranë një dege banke e çdo mëngjes përshëndes punonjësit e saj.?

E nisi e përgjigjja nuk i vonoi. I erdhi nga vetë Rama. Shkurt dhe qartë i shkruante: ?U ënjsh n?b*thë Bibilush!?/CNA.al

Bibilushi nis luftën me Batonin

Bibilushi fillon shet libra te dera e Top Channel

Bibilushi e kthen vilën në hotel

Bibilushi mëson fshatarët si të marrin certifikata online

Bibilushi ‘dashuron’ numrin dy!

Bibilushi ka vendosur të mbjellë drogë

Bibilushi trondit Dardhën

Bibilushi i shkruan letër Ramës

Bibilushi hap zyrë juridike në Dardhë

Bibilushi kërkon të mësojë studentët e gazetarisë si të shpifin

Bibilushi bëhet fotograf

Bibilushi kërkon të bëhet prefekt i Korçës

Bibilushit iu ngrit mendja për President

Bibilushi i Dardhës hyn në fjalorin e Gjuhës Shqipe

Bilbilushi shpall kandidaturën për President

Bibilushi thërret policinë në Dardhë

Bibilushi fut veten e tij në Kodin Rrugor të Republikës

Bibilushi do xhirojë filmin ?Beni vjedh vetë?

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Lajmet e fundit nga