LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama kërkoi hetimin e “Gërdecit” dhe “21 janarit”/ Reagon Mediu

12 Maj 2022, 11:11, Politikë CNA

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministri Edi Rama si dhe kërkesës së tij ndaj SPAK-ut për të hetuar çështjen e “Gërdecit” dhe atë të “21 janarit”.

Në një deklaratë për mediat, Mediu ka shmangur pyetjen duke mos preferuar të japë një reagim.

?Nuk kam asnjë koment për këtë çështje përveç asaj të Presidentit të Republikës?, tha Mediu.

Ndërsa, për sa i përket çështjes së zgjedhjes së Presidentit, Mediu u shpreh se është e rëndëshime që opozita të marrë pjesë në proces dhe të ketë një emër të përbashkët.

?Të kemi një përfaqësim negociator të përbashkët, nëse jo të kemi një emër të përbashkët për të cilin të biem dakord. Është e rëndësishme pjesëmarrja e opozitës në proces. Unë jam për një njeri që garanton autoritet moral dhe sigurisht të jetë pjesë e politikës?, tha Mediu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga