LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gazment Bardhi vjedh dhe "fle" me vulën e PD-së

12 Maj 2022, 10:06, Politikë CNA

Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pasi blindoi selinë me hekura, por edhe me kamera, mijëra euro, dha dorëheqjen nga drejtimi i PD-së i turpëruar, edhe pse në fakt ai ishte shkarkuar nga demokratët që në Kuvendin e 11 dhjetorit 2021 dhe Referendumin e 18 dhjetorit.

Në 28 mars, CNA.al raportoi se ish-kryetari i PD-së, pasi dha dorëheqjen e vonuar, ka gjetur ?strehë? në një tjetër zyrë me qira jashtë selisë së Partisë Demokratike.

Por, pas Bashës, nga selia e PD-së, ka ikur i turpëruar edhe sekretari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.

Ndërkohë, burime për CNA.al bëjnë të ditur se Gazment Bardhi ka marrë me vete edhe vulën e Partisë Demokratike.

Në fakt, vula duhej të qëndronte në seli, por Bardhi e ka vjedhur dhe me sa duket ?fle? me të me shpresën se duke mbajtur vulën, mban edhe benefitet e të qenit në PD, që nga makina, karburanti e deri te truprojat.

Por, në fakt Gazment Bardhi ende nuk e paska kuptuar se demokratët nuk e duan e nuk e votojnë. Kjo u tregua qartë jo vetëm në Elbasan, në zgjedhjet e përgjithshmë të 25 prillit 2021, por edhe në turpërimin që i bënë demokratët në zgjedhjet e 6 marsit. Partia e Lulzim Bashës & Co, doli forcë e tretë politike në zgjedhjet e 6 marsit 2022, duke mos mundur të marrë asnjë bashki.

Ndërsa tani Bardhi, shpresën e ka te vula. Mbase e mban poshtë jastëkut kur fle, e kështu shikon ëndrra në PD./CNA.al

Foto-Gazment Bardhi, bodigardë e makina me lekët e PD/ Parkon mercedezin, ngelet pa benzinë

Lajmet e fundit nga