LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherr me Bardhin në Kuvend/ Shehu: Akt pervers i “burrecit”

12 Maj 2022, 09:43, Politikë CNA

Deputeti Tritan Shehu ka reaguar në rrjetet sociale pas përplasjes me Gazment Bardhin në Kuvend, pas akuzave të këtij të fundit drejtuar Edmond Spahos, se zotëron një vilë prej 760 mijë euro.

Sipas Shehut, këto janë akte dhe akuza të një perversi, ndërsa e ka quajtur Bardhin “burrec”.

?Inskenime te pista, perverse te Gaz Bardhit!

Eshte veper anti ligjore, pervecse ndesh dhe me cdo norme morali, transparence, ?burrerie?, te perhapesh aludime e meskinitete per koleget ne publik e media.

Kete po ben dhe Gazi prej disa ditesh, duke arritur kulmin mbreme, kur ngushton rethin e te ?akuzuarve? prej tij ne 3-5 deputete, perfshi dhe mua.

Dhe kete e ben nje deputet, ish minister i drejtesise, pseudo jurist ne fakt ai.

Me kete rast desheroj t?i kujtoj ketij individi, pa as minimumin e personalitetit dhe integritetit se:

1-Eshte detyrim ligjor per cdo qytetar, vecanerisht deputet, te denoncoje ne organet perkatese cdo veper kriminale qe di, dhe mos ta perdore per te hedhur aludime dyshuese, shpifjeje per koleget.

Ne rast se realisht ai di nje veper te tille, sic deklaron dhe nuk e denoncon, akuzohet per fshehje nje krimi, gje per te cilen duhet thirrur nga organet e drejtesise e denuar ligjerisht.

2- Ndersa ne lidhje me pergjegjesite morale e me gjere te tij per shpifje, genjeshtra etj,  besoj se nuk ka ndonje aresye per te humbur kohe duke ja kerkuar.

Ato mund t?i kerkohen vetem dikujt qe ka ndonje vlere morale, gje qe sic duket te Gazi mungojne krejtesisht.

Nje akti turpshem e pervers ky i ketij ?burreci?!?, shkruan Tritan Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga