LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Beqajt, edhe ish-numri dy i Shëndetësisë në SPAK

12 Maj 2022, 09:22, Aktualitet CNA

Një ditë më parë, në media u raportua se SPAK-u ka nisur hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Ndërkohë, burime për CNA.al bëjnë të ditur se pas Beqajt edhe ish-numri dy i Shëndetësisë, në SPAK.

Sipas të njëjtave burime, ish-zv.ministri i Shëndetësisë, Klodian Rrapaj, është marrë në pyetje dje nga SPAK, për rreth një orë.

Marrja në pyetje lidhet me hetimet që SPAK-u ka drejt fazës finale për check up dhe sterizilimin./CNA.al

Abuzimet me tenderat e sterilizimit dhe check up/ SPAK-u nis hetimet për Ilir Beqajn

Lajmet e fundit nga