LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Patundshmëri dhe apartamente/ Konfiskohen pasuritë e mikut të “zotit të drogës”

11 Maj 2022, 13:24, Aktualitet CNA

Apeli i GJKKO-së ka konfirmuar sot konfiskimin e 9 pasurive të Dedë Pjetrit dhe familjarëve të tij.

Në konfiskim kanë përfunduar 3 ara, 4 troje dhe 2 njësi shërbimi.

Pjetri akuzohet për trafik droge dhe ka qenë pjesë e grupit të Valentin Selajt që ndryshe ka epitetin ?zoti i drogës?, i cili u arrestua në nëntor të 2019 ,gjatë një operacioni antidrogë në Firence.

1) Arë, 1 000 m2, , në emër të shtetases D.P. (Gj.).

2) Lloji i pasurisë truall, me sipërfaqe totale 347.70 m2, bashkë me një godinë banimi dy katëshe, sipërfaqe e katit përdhe 97.7 m2, sip e katit të parë 135 m2); në emër të shtetasit M.P.

3) Lloji i pasurisë truall me sipërfaqe totale 300.10 m2, data e regjistrimit {…}, bashkë me një godinë banimi trikatëshe, sipërfaqe e katit përdhe 88.4 m2, sipërfaqe e katit të parë 125.5 m2 dhe sipërfaqe e katit të dytë 125.5 m2) në emër të shtetasit D.P.

4) Lloji i pasurisë truall, me sipërfaqe totale 232.80 m2, datë regjistrimi {…}, bashkë me një godinë banimi një katëshe për të cilën është miratuar leja e legalizimit nr. {…} datë {…} (sipërfaqe e katit 93.3 m2); në emër të shtetasit I.P.

5) Lloji i pasurisë Njësi, me sipërfaqe totale 230.60 m2, data e regjistrimit {…}, në emër të shtetasit I.P.

6) Lloji i pasurisë arë, me sipërfaqe totale 1000 m2, data e regjistrimit {…}, në emër të shtetasit L.P.

7) Lloji i pasurisë truall, pasuria me sipërfaqe totale 403.80 m2, bashkë me një godinë banimi një katëshe, miratuar leja e legalizimit nr. {…} datë {…} (godinë banimi 1 kat, sipërfaqe e katit 143.8 m2); në emër të shtetasit L.P.

8) Lloji i pasurisë arë, me sipërfaqe totale 1000 m2, data e regjistrimit {…}, në emër të shtetasit L.P.

9) Lloji i pasurisë njësi, me sipërfaqe totale e pasurisë 256.30 m2, datë regjistrimi {…}, në emër të shtetasit L.P./CNA.al

Lajmet e fundit nga