LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëzohet rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë/ Berisha: Zbatuat urdhërin e Vuçiçit, silleni si kope

12 Maj 2022, 08:41, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur tonet në Kuvend pasi nuk është miratuar rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë.

?Votuat sipas urdhërit të Vuçiçit. Me këtë votim shkelmuat mbi gjakun, jetët e tetë mijë burrave e fëmijëve të pafajshëm. Shkelmuat mbi jetën e 10 mijë shqiptarëve në Kosovë,

Shkelmuat mbi jetën e dhjetëra qindra shqiptarëve që në gjenocidin serb ranë për të mbetur të pavdekshëm.

Por ç?mund të presësh nga një eskortë kriminale? Çfarë mund të presësh nga kreu i një organizate kriminale.  Çfarë mund të presësh nga një njeri që çdo lloj gjaku mund të ketë në damar, përveç atij shqiptar. Si mund të silleni si kope?

Sali Berisha publikisht në Shqipëri dhe OKB ka qëenë kundër embargos që penalizonte Kosovën, ka marrë çdo lloj mase kundër kontrabandës, përveçse furnizimit me armë të ushtarëve të Bosnjes dhe Kroacisë?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga