LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmet e Ramës ndaj SPAK-ut/ Kraja i përgjigjet “flakë për flakë” kryeministrit

12 Maj 2022, 09:00, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama, në deklaratat për mediat ka hedhur sulme dhe akuza të njëpasnjëshme ndaj SPAK-ut si dhe ka kërkuar të hetohet ish-kryeministri Sali Berisha.

Pas deklaratave, kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, në mbledhjen e KLP-së, është shprehur se të gjithë prokurorët dhe hetuesit janë të ndërgjegjshëm se kë hetojnë dhe sipas tij do të ketë opinione të ndryshme dhe presione.

Kraja ka theksuar se për ta është e rëndësishme të vlerësohen provat dhe të jenë korrekt me ligjin.

?Të gjithë prokurorët e hetuesit janë të ndërgjegjshëm kë hetojnë, e dimë që do të ketë opinione të ndryshme, presione. E rëndësishme për ne të jemi korrekt me ligjin, të vlerësojmë provat. Këto u kam thënë edhe prokurorëve, të vijojnë punët me provat, nuk është problem shqetësues për ne. Në lidhje me pyetjen e dytë, unë mendoj se ne punojmë në koherencë me BKH-në. Oficerët janë të rinj, por po mësojnë?, tha Kraja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga