LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Midis 600,000 votuesve zgjodhi të bëjë dashnorin…’/ Bushati ‘masakron’ Bashën

16 Mars 2022, 20:21, Aktualitet CNA
“Midis 600,000 votuesve zgjodhi të bëjë

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj, Alibeaj, të cilët e kanë përkrahur Bashën deri në zgjedhjet e 6 marsit, e pas humbjes së PD kanë kërkuar që ai të japë dorëheqjen.

Kështu u shpreh Baton Haxhiu në emisionin Shock në Euronews Albania.

Haxhiu tha fakti se deputetët e PD-së që kanë përkrahur Bashën kanë shkuar ?si cjapi te kasapi? në zgjedhjet e 6 marsit, janë shenjë që këta njerëz, bashkë me Bashën duhet të largohen nga partia.

?Lul Basha nuk duhet të shkojë i vetëm, për arsye se krejt këta që kërkuan dorëheqjen e tij, Salianji, Duma, Gjekmarkaj, Alibeaj nuk kanë dinjitetin politik për të vazhduar politikën me këdo të jetë, e as për të bashkuar PD-në?, u shpreh Baton Haxhiu.

Por, Andi Bushati thotë se Lulzim Basha duhet të largohet i vetëm, pasi kur përjashtoi Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD nuk e pyeti partinë, e as demokratët.

?Midis 600,000 votuesve të vet dhe Yuri Kimit, zgjodhi të bëjë dashnorin e Yuri Kimit dhe jo të përulurin e votuesve të vet?, u shpreh Bushati.

Sipas Bushatit, Basha duhet të largohet jo sepse u fut në zgjedhjet e 6 marsit por sepse pasi u testua në këto zgjedhje, ?u provua se partia e vet nuk e do dhe nuk e voton?.

?Ky nuk mori dot votat e demokratëve, prandaj duhet të ikë?, tha Bushati./euronews

 

Lajmet e fundit nga