LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Urime dhe përgëzime për laboratorin”/ Gazetari thumbon Arben Krajën

16 Mars 2022, 12:03, Aktualitet CNA
“Urime dhe përgëzime për laboratorin”/ Gazetari

Gazetari Elton Qyno, ka reaguar pas deklaratave të kreut të SPAK, Arben Kraja se me paratë e krimit kanë ndërtuar një laborator kriminalistik.

Sipas gazetarit, shqiptarët presin shumë e shumë se aq nga SPAK.

Pasi për laboratorë ka pasur edhe donacione të huaja.

?Sot dëgjuam nga titullari i SPAK, se me paratë e krimit të organizuar, kishte ndërtuar laboratorin kriminalistik, brenda godinës së SPAK.

 Urime dhe përgëzime për këtë arritje.

 Në fakt shqiptarët, po presin shumë më shumë se kaq.

 Po presin që të ndërtoni shtëpinë e shqiptarëve dhe jo shtëpinë dhe kushtet ku jetoni e punoni ju.

 Shqiptaret po presin që SPAK me lekeë e krimit të organizuar, të ndertojë një shkollë, çerdhe dhe kopësht.

 Po presin që të rikonstruktoni një azil apo qoftë dhe nje pavion spitalor pediatrie…

 Të shpresojmë, që deri në fund të vitit të plotësohet, një nga këto që permenda.

Atëherë do e quaja super arritje dhe super punë, në dobi të komunitetit.

 Dhe jo vetëm një laborator shkencor, ku pjesa më e madhe e pajisjeve, janë donacione nga partnerë të huaj?, ka shkruan Qyno në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga