LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet roli i Elsa Lilës në trafikun e drogës

16 Mars 2022, 10:54, Aktualitet CNA
Zbulohet roli i Elsa Lilës në trafikun e drogës

Anti-mafia në Itali ka vënë pranga 13 shtetas për trafikim të lëndëve narkotike.

Në këtë rrjet që është shpartallur mëngjesin e sotëm bënin pjesë edhe shqiptarë si këngëtarja  Elsa Lila.

Roli i Lilës në rrjetin e trafikantëve ishte mbajtja e llogarive. Sipas autoriteteve italiane, këngëtarj ae njohur shqiptare mbante llogaritë e trafikut të drogës.

Përveç Lilës në këtë rrjet rezulton i përfshirë edhe  Petrit Bardhi, i njohur si ?Titty?.

Bardhi është shok i gushtë i Arben Zogut, 40 vjeç, që ndryshe njihet si ultras i ekipit të Lacios. Zogu që mban pseudonimin ?Riçardino? është dënuar me 20 vite burg me akuzën e përfshirjes në trafikun e drogës.

Ai bashkë me dy shqiptarë të tjerë Orial Kolaj, 30 vjeç dhe Petrit Bardhi, 39 vjeç, u janë arrestuar në vitin 2015,  gjatë një operacioni të policisë italiane, si pjesë e grupit mafioz ?Guarnera?./CNA.al

Lajmet e fundit nga