LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata e Apelit shtyn vendimin për ish-efektivin Nevaldo Hajdaraj/ Klodiana Lala zbardh detajet

16 Mars 2022, 09:33, Aktualitet CNA
Gjykata e Apelit shtyn vendimin për ish-efektivin Nevaldo Hajdaraj/

Gjykata e Apelit të Tiranës ka shtyrë vendimin për ish efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj, i dënuar për vrasjen e Klodian Rashës.

Gazetarja Klodiana Lala, ka raportuar se trupa gjykuese ishte tërhequr për vendim por për shkak të një anomalie, vendimi do të bëhet publik në një seancë tjetër.

Sipas Lalës kur trupa gjykuese është tërhequr për vendim seanca nuk është regjistruar audio dhe sipas rregullave procesverbali konsiderohet i pavlefshëm.

Palët do të thërriten sërish sot pasdite për të ripërsëritur faktet e tyre dhe të dëgjohen pretendimet e tyre, ndërsa nuk dihet nëse vendimi do të merret sot.

Kujtojmë që Nevaldo Hajdaraj është dënuar me 15 vite burgim, dhe i është reduktuar me 10 vite burg, për shkak se ka përfituar gjykim të shkurtuar duke iu ulur 1/3 e dënimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga