LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Degradimi i politikës/ Topalli: Sot kushdo që di me lexu mund të bëhet deputet

15 Mars 2022, 20:20, Aktualitet CNA

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka folur për situatën politike në vend.

Në një intervistë për për mediat, Topalli tha se sot ka një degradim të fushës politike, e cila ka sfidu në mënyrë të veçantë ligjin.

?Shoqëria vuan sot krizën e përfaqësimit, morale që ka pas opozitarizmi skena politike.

Sfida opozitës është të tregojë me vepra jo me fjalë që mund të rikthehet në detyerën dhe misionin e vet të opozitarizmit që i kanë dhënë qytetarët me votën e tyre.

Nëse ne kemi një degradim në fushën politike, e çdo fushë të jetës, sigurisht që kjo ka arsyet e veta të thella që fillojnë nga politika.

Kemi parë folës në Parlament dhe kemi kriju idenë e çdo qytetari se kushdo din me lexu mund të bëhet deputet. Mjafton ti krijojë siguri kryetari që nuk i krijon kurrë probleme.

Ky është fillimi degradimit të jetës politike.

Ne e dijmë që korrupsioni ndodh në pushtet, por në përmasa të tilla në një vend kaq të vogël kjo është fatkeqësi.

Demokracia shqiptare është sfidu nga rënja e të gjiha rregulla e në mënyrë të vençantë të ligjit?, tha Topalli./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga