LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të parët në Europë si azilkërkues/ Braimllari: Qytetarët asnjë shpresë me qeverinë e Rilindjes

16 Mars 2022, 17:46, Aktualitet CNA
Të parët në Europë si azilkërkues/ Braimllari:

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, ka komentuar raportin që i nxjerr shqiptarët të parët në Europë për aplikimet për azil.

Sipas Braimllarit, qytetarët nuk kanë asnjë shpresë me qeverinë e Rilindjes e cila ka ndërtuar një sistem perfekt abuzimi.

Çështja e inceneratorëve është dëshmia më e qartë sesi një qeveri abuzon me fondet publike me taksat e qytetarëve, shton ai.

?Shqiperia e para ne Europe per aplikime per azil.

Mungesa e vendeve te punes, pasiguria, kosto e larte e jeteses, korrupsioni dhe pagat e ulta kane detyruar qytetaret qe te largohen.

Asnje shprese nuk kane qytetaret me qeverine e Rilindjes e cila ka ndertuar nje sistem perfekt abuzimi.

dhe deri me tani nuk ka asnje ndeshkim.?/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga