LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Florian Lamçes/ Dënohet me 18 vite burg Sokol Sanxhaktari

16 Mars 2022, 12:07, Aktualitet CNA
Vrasja e Florian Lamçes/ Dënohet me 18 vite burg Sokol Sanxhaktari

Gjykata e Elbasanit ka dënuar me 18 burg Sokol Sanxhaktarin dhe shokun e tij Adriano Hajdarin për vrasjen e Florian Lamçes, në 2020 në Elbasan.

Për Sanxhaktarin dhe Hajdarin, të cilët janë të akuzuar për vrasje me dashje e kryer në bashkëpunim është dhënë 18 vite burg, duke iu hequr edhe mundësinë për lirim me kusht.

Ndërsa  Amadeus Lamcja i akuzuar për moskallëzim krimi, veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës dhe deklarim i rremë përpara oficerit të Policisë Gjyqësore , Gjykata dha 5 vite  burg.

Gjithashtu edhe për Mehmet Muçën i akuzuar për moskallëzim krimi dhe veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës 5 vjet burgim.

Mëngjesin e 30 korrikut të 2020 të dyshuarit vranë sende të forta shokun e tyre Florian Lamçe, pasi kishin pirë për disa orë bashkë në një lokal.

Dy autorët e dyshuar ishin miq me viktimën, ndërsa ditën e vrasjes kishin dalë bashkë kur ka nisur konflikti. Nën efektin e pijeve alkoolike zënka ka marrë përmasa tragjike. Pasi e kanë goditur, e kanë dërguar në spitalin e Elbasanit por përpjekja ka qenë e kotë, pasi Lamçja ka ndërruar jetë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga