LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ultimatumi ndaj Bashës”/ Mustafaj: Demokratët e kanë humbur besimin se do të japë dorëheqjen

16 Mars 2022, 19:03, Aktualitet CNA
“Ultimatumi ndaj Bashës”/ Mustafaj: Demokratët e kanë

Ish deputeti demokrat, Besnik Mustafaj i ftuar në ?Radari Informativ? ka komentuar thirrjet e deputetëve të PD të cilët i largojnë largimin Lulzim Bashës.

Mustafaj tha se zërat e deputetëve por dhe nervozizmi i tyre në dukje tregon se ata e kanë humbur besimin se Basha mund të japë dorëheqjen.

?Unë besoj se në një proces të tillë, ultimatumet nuk janë gjuha e përshtatshme për të arritur qëllimin. Fakti se zonja Duma apo deputetë të tjerë të DP i kanë dhënë ultimatum 1 javë zotit Basha tregon se këta e kanë humbur durimin, ose e kanë humbur dhe shpresën se Basha realisht do të marrë vendimin e dobishëm për PD që është dorëheqja e tij. Ajo që thotë zonja Duma nuk është e papritur, mënyra si e thotë shpreh nervozizëm?, tha Mustafaj. /E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga