LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk e di kush është Malumja”/ Rama: Asnjë lek nga buxheti për të, ja kush e ka sjellë

14 Mars 2022, 20:22, Aktualitet CNA
“Nuk e di kush është Malumja”/ Rama: Asnjë lek nga

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë përgjigje kritikave të qytetarëve që protestojnë prej gjashtë ditësh kundër rritjes së çmimeve dhe që kanë hedhur akuza për pagesën që do marrë Maluma, këngëtari latin që ka mbërritur në Tiranë për koncert këtë 14 mars.

Kreu i qeverisë tha se këngëtari është sjellë në Tiranë nga një kompani private dhe nuk është paguar nga asnjë buxhet publik apo i bashkisë.

?Se po dëgoj një muzikë këtu jashtë nuk e di cfarë është po është Malumja që unë as e dija ca ishte sot e mora vesh se më shkruanin që keni lekë për Malumen.

Lekët për Malumen janë njësoj si florii i këtij abazhuri/ S?është paguar asnjë lekë për koncertin e Malumes nga asnjë buxhet publik as i qeverisë as bashkisë se pyeta ca është kjo malume.

E ka sjellë këtu një kompani private e këta që dalin në protestë flasin për Malumen e ju thonë ky ka sjellë Malumen unë as e dija kush ishte Malumja?, tha Rama./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga