LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“7 Marsi është dita e Shkollës Shqipe”/ Fuga mesazh mësuesve: Hiqni dorë nga korrupsioni, është i ndyrë

7 Mars 2022, 08:30, Politikë CNA
“7 Marsi është dita e Shkollës Shqipe”/ Fuga mesazh

Profesori i Universitetit të Tiranës, Artan Fuga me rastin e 7 Marsit, i ka drejtuar një mesazh të fortë mësuesve.

Në një postim në rrjetet sociale, Fuga thekson se 7 Marsi është dita e Shkollës Shqipe, por që propaganda e ktheu në ?Ditën e mësuesit?.

Më tej, ai e cilëson si korrupsion të ndyrë dhe të përçmuar, pranimin e dhuratave materiale nga mësuesit.

Po ashtu ai thekson se ata që janë vërtetë mësues të mirë duhen respektuar për jetë! Por edhe mësuesit duhet të respektojnë të gjithë nxënësit dhe prindërit!

?7 marsi është dita e shkollës shqipe, jo thjesht e mësuesit! Propaganda e ktheu në ditë të mësuesit, sikundër ktheu 1 majin nga ditë proteste në ditë feste të punëtorëve, sikundër ktheu 8 marsin në festën e nënës bashkë me të gruas ku gratë danconin me njera tjetrën në një lloj gati homoseksualizmi femëror i përgjithsuar i mbetur në potencë!

Pra dita e shkollës jo thjesht e mësuesit, pra edhe e nxënësve, e prindërve, etj.

Me këtë rast uroj që mësuesit të heqin dorë nga pranimi i dhuratave materiale që nuk është veçse një korrupsion i përgjithësuar, i ndyrë dhe i përçmuar, që çedukon nxënësit dhe nxënësit uroj ta shohin cdo mësues që pranon byzylyqe, unaza, pantallona, brrekë, syza, telefona, stilokalema, sytjena, etj., gjëra materiale të këtij lloji si një mësues i padenjë, i korruptuar, pra si legen!

Le ta provokojnë duke i dhuruar të tilla ndyrësira për ta parë nëse i pranon ose jo, dhe pastaj çështja është e qartë vetiu!

Hiquani vizën!

Kurse ata që janë vërtetë mësues të mirë duhen respektuar për jetë! Por edhe mësuesit duhet të respektojnë të gjithë nxënësit dhe prindërit!?-shkruan Artan Fuga./CNA.al

Lajmet e fundit nga