LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialistët “shesin” Bllakon dhe Subashin/ PS nuk bëhet mburojë për askënd që ka probleme me drejtësinë

18 Shkurt 2022, 15:35, Politikë CNA
Socialistët “shesin” Bllakon dhe Subashin/ PS nuk bëhet

Kryeministri Edi Rama prej disa kohësh e ka deklaruar se kushdo që ka probleme me drejtësinë duhet t’i ketë personale dhe të mos i ngatërroj me partinë.

E mesa duket Rama ?ka shitur? deputetin e tij Alqi Bllako dhe kryebashkiakun e Fierit Armand Subashi, të cilët janë thirrur për tu pyetur në SPAK.

Deputeti i PS Eduart Shalsi në një dalje për media u shpreh se PS nuk bëhet mburojë e askujt që ka probleme me drejtësinë.

?Ne jemi iniciuesit e Reformës në Drejtësi dhe e kemi mbështetur ndërtimi e institucioneve të drejtësisë. PS nuk bëhet mburojë për askënd që ka probleme me drejtësinë dhe ne e kemi dëshmuar me vepra ndryshe nga koha kur gjykatësit anatemoheshin dikur me Sali Berishën dhe shantazhin e tij. Jemi në një kohë të pangjashme me njëra tjetrën, dikur pengohej drejtësia të luante rolin e saj dhe kemi kohën tonë kur drejtësia inkurajohet të bëjë rolin e saj?, u shpreh Shalsi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga